Nagrody
Nagrody JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego:
Nagroda Główna (3000 zł)
- Ewa Przedpełska, Sylwia Trąbka i Krzysztof Brzost Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, za cykl 5 zdjęć z projektu: Mega wyzwanie w mikroskali
Projekt badawczy: Co kryją w sobie liście roślin z terenów przemysłowych?
I nagroda w kategorii zdjęcie przyrodnicze (2000 zł)
- Tomasz Sawczyn Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego, za zdjęcie: Kamasutra - rozmnażanie koników w hodowli laboratoryjnej jest zawsze sukcesem hodowcy z projektu: Piękno, natura i popęd.
Projekt badawczy: Prostoskrzydłe (Orthoptera) użytecznym i uniwersalnym narzędziem biomonitoringu środowiska skażonego metalami
II nagroda w kategorii zdjęcie przyrodnicze ex aequo (1000 zł)
- Marek Marzec, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego, za zdjęcie: Inny z projektu: Siła pojedynczego nukleotydu - skutki mutacji punktowych
Projekt badawczy: Stworzenie platformy TILLING Hordeum vulgare jako trwałego narzędzia genomiki funkcjonalnej i doskonalenia cech użytkowych
II nagroda w kategorii zdjęcie przyrodnicze ex aequo (1000 zł)
- Andrzej Ślebarski, Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego, za zdjęcie: Cumulonimbus mammatus, Bielsko-Biała 28.03.1997 z projektu: Istota natury - od chmury elektronów do chmur kłębiastych
Projekt badawczy: Materiały z silnie skorelowanymi elektronami: otrzymania, badania i aplikacje
I nagroda w kategorii zdjęcie społeczno-kulturalne (2000 zł)
- Ryszard Kulik, Wydział Pedagogiki i Psychologii, za zdjęcie: Tak naprawdę potrzeby przyrody są naszymi potrzebami. A nasze głębokie potrzeby są potrzebami przyrody. Dubaj, zima 2006 z projektu: Cyrograf z cywilizacją - renegocjacja umowy.
Projekt badawczy: Odkrywanie natury. Praktyka głębokiej ekologii
Wyróżnienia:
za najlepsze zdjęcie kategorii Mikroświat (aparat fotograficzny Nikon - fundator PRECOPTIC Co. Warszawa)
- Tadeusz Molenda i Ewa Teper, Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego, za zdjęcie: Galena [PbS] Okruch z hałdy, Bibiela z projektu: Perły ziemi czarnej.
Projekt badawczy: Minerały środowisk antropogenicznych
za najlepsze zdjęcie w kategorii Człowiek - świat wokół nas (telefon komórkowy Nokia - fundator "Orange")
- Bartosz Jan Płachno Wydział Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego, za zdjęcie: Powierzchnia kwiatu Boucerosia indica (Rowley) Meve & Liede ( = Frerea indica Dalz.) - rzadkiej rośliny występującej na niewielu stanowiskach w Indiach. Jej kwiaty mają przykry dla człowieka ale interesujący dla muchówek zapach z projektu: Czy cuchnące może być piękne?
Projekt badawczy: Ultrastruktura osmoforów u przedstawicieli stapeliowych Apocynaceae-Asclepiadoideae - Ceropegieae Stapeliinae)
za najlepsze zdjęcie w kategorii Z perspektywy ("Wielki satelitarny atlas świata" i album fotograficzny "Ziemia widziana z nieba" - fundator Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze SA)
- Anna Orczewska Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego, za zdjęcie: Najtrudniejszy etap projektu - interpretacja i intersekcja map z XVIII wieku z projektu: Ekolog w roli kartografa.
Projekt badawczy: Wiek i pochodzenie lasów północnej Opolszczyzny i Dolnego Śląska
Laureat Konkursu otrzyma Nagrodę Główną w wysokości 3 000 złotych.
Kategoria "Fotografia - nauki przyrodnicze"
Laureat I miejsca - 2 000 złotych;
Laureat II miejsca - 1 000 złotych.
Kategoria "Fotografia - nauki humanistyczne"
Laureat I miejsca - 2 000 złotych;
Laureat II miejsca - 1 000 złotych.
Najlepsze fotografie wraz z krótkimi opisami projektów będą publikowane w formie kalendarza ściennego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na rok 2009.
W miarę możliwości będą przyznawane nagrody tematyczne, np. w kategoriach: "Mikroświat" , "Człowiek" czy "Z perspektywy".
Nagrody I Biennale wręczone w 2006 roku