Przed zgłoszeniem fotografii przeczytaj poniższe wskazówki:

  1. Uczestnik konkursu przedstawia Jury Konkursu w określonym terminie wybrane autorskie fotografie wykonane metodami fotografii klasycznej i/lub fotografii cyfrowej w liczbie do 10 sztuk wraz z tytułami i krótkim, jednozdaniowym opisem (czas i miejsce wykonania fotografii). Organizatorzy zastrzegają sobie prawo odrzucenia materiałów nie spełniających niezbędnego minimum wymagań technicznych. Wielkość, format i rozdzielczość dostarczonych Jury fotografii wykonanych metodą cyfrową, w przypadku zakwalifikowania do wystawy, mogą decydować o wielkości wykonanych reprodukcji.
  2. Zadaniem Jury będzie ocena i wybranie najlepszych zgłoszonych materiałów do konkursu, zarówno pod względem artystycznym jak i merytorycznym z uwzględnieniem tematyki promowanego projektu badawczego.
  3. Pracownicy lub studenci uczelni i innych placówek naukowych Górnego Śląska (województwa śląskiego) zgodnie z hasłem przewodnim II Biennale dostarczają fotografie związane z projektami badawczymi, które realizowane są (były) poza granicami województwa.
  4. Fotografie dostarczone zgłoszone do Konkursu przez uczestników spoza województwa śląskiego powinny tematycznie być związane z projektami badawczymi wykonywanymi na terenie lub w placówkach badawczych województwa śląskiego lub we współpracy z jednostkami naukowymi tego województwa.
  5. Fotografie do konkursu zgłasza kierownik projektu za zgodą autora (autorów) fotografii lub autor fotografii za zgodą kierownika projektu.
  6. Fotografie wykonane metodami fotografii klasycznej powinny zostać dostarczone w postaci wysokiej jakości odbitek (o minimalnych rozmiarach 10 - 15 cm) lub pozytywów (slajdów). W przypadku materiałów dostarczonych jedynie w postaci odbitek papierowych organizatorzy mogą zażądać dostarczenia negatywów (w celu wykonania prezentacji wielkoformatowych).
  7. Materiały w wersji cyfrowej powinny być dostarczone w miarę możliwości w postaci plików o najlepszych do uzyskania parametrach rozdzielczości i jakości dostępnych dla danego modelu aparatu fotograficznego, co umożliwi wykonanie poprawnych technicznie odbitek wielkoformatowych (minimalna zalecana wielkość matrycy aparatu to ok. 5 megapikseli). Ze względów technicznych zalecanymi formatami dostarczanych plików są TIFF (rozszerzenie .tif) lub PiNG (rozszerzenie .png) o ile aparat zapisuje fotografie w takim formacie. Jeśli aparat nie zapisuje plików w zalecanych formatach wskazane jest dostarczenie plików TIFF uzyskanych z zapisu RAW (opcja dostępna w oprogramowaniu dołączonym do niektórych aparatów fotograficznych) lub w formacie JPEG (rozszerzenie .jpg) o jak najmniejszej kompresji (najwyższej jakości).
  8. Fotografie wykonane metodą cyfrową nie powinny być poddane dodatkowej obróbce komputerowej. W przypadku zgłoszenia do konkursu fotografii poddanych dodatkowej obróbce komputerowej należy wyszczególnić wszystkie dokonane zmiany w stosunku do oryginału.
  9. Wraz z fotografiami zgłaszający przedstawia tytuł i krótki opis projektu badawczego w formie naukowego streszczenia (abstraktu), który zawiera: tytuł projektu badawczego, autorów (wykonawców) projektu wraz z afiliacją i adresem oraz tekst z informacjami o celach projektu, zastosowanych metodach oraz najważniejszych rezultatach (maks. 1 strona A4). Za jedną stronę A4 organizatorzy przyjmują około 1500-2000 znaków napisanych czcionką Times New Roman o wielkości 12 pkt, interlinia 1,5 (przykładowy abstrakt - patrz Przykład".
  10. Wszystkie materiały są dostarczone w języku polskim i angielskim.